W sobotnim meczu 26 kolejki sosnowieckiej A klasy drużyna Zew-u wygrała na własnym boisku 3:2 z drużyną Milenium Wojkowice.

W mecz lepiej weszli przyjezdni i już w dziesiątej minucie mogli się cieszyć z prowadzenia. Poza sytuacją bramkową mieli jeszcze jedną dogodną sytuacje po dośrodkowaniu z prawej strony. Doskonale w bramce spisał się jednak nasz bramkarz. Zew kilkakrotnie próbował zagrozić bramce gości jednak nie na tyle aby zmienić wynik. Do przerwy rezultat się nie zmieniła a mecz toczył się głównie w środku pola.

Druga połowa to z początku dość wyrównane starcie. Zmiana tego stanu rzeczy nastąpiła po drugim trafieniu przyjezdnych. ZEW błyskawicznie odpowiedział i z determinacją dążył do trafienia wyrównującego, na które nie przyszło im długo czekać. Przy stanie 2:2 nasza drużyna jeszcze mocniej podkręciła tempo co skutkowało kilkoma groźnymi sytuacjami. Ostatecznie na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze zdobyli decydujące trafienie. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę do bramki skierował głową nasz napastnik.

Wynik daje przełamanie i niezwykle cenne trzy punkty w kontekście walki o utrzymanie. Zwycięstwo pozwala też na poprawę nastrojów przed nadchodzącą kolejką, w której nasza ekipa uda się do Dąbia na niezwykle ważne i z pewnością wymagające spotkanie z tamtejszym Orłem.