We wczorajszym meczu ulegliśmy AKS Niwka i nie zmieni tego fakt, że mieliśmy więcej z gry i byliśmy drużyną lepszą. Liczy się tylko to co wpadło, a lepszą skuteczność miał AKS. Sytuacja w tabeli znowu przybrała niekorzystny obrót, bo zamiast przesunąć się oczko wyżej, zostaliśmy prawie dogonieni przez zespół SSZ Ujejsce. Do końca sezonu pozostało 5 kolejek, a nasz terminarz jest dość niekorzystny; Gramy kolejno: Kromołów (wyjazd), Promień (dom), Górnik S-c (W), Łagisza (D), Skalniak (W). W 5 meczach mamy 3 drużyny ścisłej czołówki, walczące o awans. Obecnie mamy 22 punkty i … nie wiadomo ile ich musimy zdobyć, żeby być w miarę spokojnymi. Wiele będzie zależeć od wyników naszych rywali.

Z drużyn, które teoretycznie możemy wyprzedzić najgorszy terminarz ma Promień, grający kolejno: Brudzowice (D), ZEW (W), Kromołów (D), AKS (D), Górnik S-c (W). Teoretycznie Promień może nie zdobyć już żadnego punktu w tym sezonie, ale jasno z tego wynika, że nasz mecz z Promieniem może mieć decydujące znaczenie. Licząc na nasze zwycięstwo, Promień może zakończyć sezon z 28 punktami.

Orzeł Dąbie (24 punkty) gra z : Łagisza (W), Skalniak(D), walkower Pionier, Ostoja (D), CKS (W)., mając już pewne 3 punkty, a i w meczach z Ostoją i Skalniakiem powinien coś zapunktować, co powinno im dać ilość punktów w okolicach 30.

Skalniak Kroczyce (28 punktów) gra z: Sarnów (D), Dąbie (W), SSZ Ujejsce (D), Niwy (W), ZEW (D) Przy zdobyciu kompletu punktów w meczach z Sarnowem i Ujejscem Skalniak będzie miał 34 punkty i będzie raczej poza naszym zasięgiem, ale też poza zasięgiem Orła i Promienia. Wtedy nasz ostatni mecz w Kroczycach będzie miał znaczenie tylko dla nas.

Spójrzmy jeszcze na zespół znajdujący sie z a nami – SSZ Ujejsce (21 punktów). Grają z: Górnik S-c (W),  Łagisza (D), Skalniak (W), walkower Pionier, Ostoja (W). Patrząc realnie to Ujejsce nie powinno zdobyć żadnego punktu na boisku, a mając walkower skończy z 24 punktami. Pamiętać musimy że z SSZ mamy niekorzystny bilans bezpośrednich meczów 0-2 i 2-1, nie możemy więc skończyć z równą ilością punktów.

Rozważania te mają charakter czysto teoretyczny i przewidują rozwój sytuacji w oparciu o realne możliwości poszczególnych zespołów, jednak to boisko wszystko zweryfikuje. Miejmy tylko nadzieję, że nie będzie w końcówce sezonu "kolejek cudów". My możemy porozważać poszczególnie scenariusze, ale liczyć musimy tylko na siebie. I dlatego do każdego meczu musimy podchodzić z wiarą w punkty, nie patrząc czy to kandydat do awansu, czy do spadku. Walczymy dalej, do zdobycia jest 15 punktów i tylko od nas zależy ile z nich znajdzie się na naszym koncie.

Na koniec przypomnienie wczorajszego meczu i skład

Ostrowy Górnicze 21.05.2016, godz. 17.00

ZEW Sosnowiec – AKS Niwka 1-3 (1-1)

0-1 AKS 8'

1-1 Paweł Mileński 35' rzut wolny

1-2 AKS 56'

1-3 AKS 86'

ZEW: Kamil Mosek – Krystian Jankiewicz, Artur Durzyński, Tomasz Pluta, Rafał Mroziński – Piotr Król, Norbert Mendak (62 min. Paweł Król), Bartłomiej Kędzierski, Maciej Tomsia- Paweł Mileński, Sebastian Schufreida

Rezerwa: Krystian Sierka, Mateusz Migdał, Mariusz Mendak, Paweł Król, Piotr Tomsia

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.