Wczoraj „Młoda Reprezentacja” Zewa zameldowała się na Stadionie Ludowym w Sosnowcu! Wraz z trenerami Marcinem Bordą oraz Dawidem Gałwą młodzi Zewiacy na żywo dopingowali Zagłębie w walce o Lotto Ekstraklasę! Wielkie podziękowania i brawa dla Zagłębia, które na mocy współpracy z naszym Klubem umożliwiło młodym zawodnikom wejście na mecz Nice 1 Ligi!
Niezwykle ciekawie wygląda sytuacja w lidze okręgowej Młodzika D1. Dobra postawa Zewiaków przy współpracy z korzystnymi wynikami innych spotkań w tej lidze spowodowały, że Zew Sosnowiec stał się samodzielnym liderem rozgrywek! Brawo!

W 8 kolejce ligi okręgowej Młodzika D1, Zewiacy pewnie ograli na własnym stadionie SKF Sportową Gminę Psary aż 8:1. W 9 kolejce, rozgrywanej na stadionie Łazowianki Łazy, podopieczni trenera Roberta Tomaszewskiego zremisowali 2:2 z UKS Jedynką Łazy. Jak się okazało, ten wynik zagwarantował naszym piłkarzom wyprzedzenie zarówno Łazowianki jak i zespołu Czarnych II Sosnowiec. W tej chwili Młodziki mają jeden punkt przewagi nad Czarnymi oraz dwa punkty nad UKS Jedynką oraz LKS Źródłem Kromołów.

KS Zew Sosnowiec – SKF Sportowa Gmina Psary 8:1
Bramki dla Zewa: Bartosz Matysik 6x, Jakub Kowalczyk 2x.
Kadra: Gębicki, Sapota, Kliza, Lewandowski, Nowacki, Pieszczek, Cupiał, Matysik, Kowalczyk, Kocjan, Jakuc.

-Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiego zwycięstwa. Po bardzo szybko zdobytej bramce spuściliśmy z tonu. Drużyna przyjezdna stworzyła kilka sytuacji podbramkowych, gdzie jedna z nich w końcu przyniosła im bramkę i zrobiło się 1:1. To był moment kulminacyjny tego meczu, po stracie bramki wzięliśmy się do pracy i strzeliliśmy dwie bramki przed przerwą. W drugiej połowie nie daliśmy żadnych szans gościom, dokładając kolejne trafienia. Brawa za zaangażowanie i walkę do końcowego gwizdka. – powiedział po meczu trener Zewa, Robert Tomaszewski.

UKS Jedynka Łazy – KS Zew Sosnowiec 2:2
Bramki dla Zewa: Krystian Sierka, Adrian Cupiał
Kadra: Gębicki, Sapota, Kliza, Lewandowski, Nowacki, Pieszczek, Cupiał, Matysik, Kowalczyk, Kocjan, Sierka, Piankowski, Stykowski.

Brawa należą się także dla Żaków, którzy pewnie zmierzają po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Turnieju Ligowego! W IV Turnieju rozgrywanym przy ul. Gałczyńskiego 9 w Sosnowcu Zewiacy zajęli drugie miejsce, przegrywając jedynie z Czarnymi Sosnowiec. Pomimo tego, nasi młodzi piłkarze z rocznika 2009 dalej liderują w klasyfikacji generalnej!

Zew Sosnowiec – Football Academy Zawiercie II 3:1
Zew Sosnowiec – Górnik Piaski 7:0
Zew Sosnowiec – Czarni Sosnowiec 1:3
Zew Sosnowiec – MUKP III Dąbrowa Górnicza 10:0

W tej chwili Żacy mają przewagę ośmiu punktów nad drugim zespołem Czarnych Sosnowiec.

Prawdziwą „strzelaninę” urządzili sobie podopieczni Krystiana Jankiewicza z zespołu Orlika E1. W trzech ostatnich meczach zdobyli aż 26 bramek! Mimo porażki z SALOSEM Dąbrowa Górnicza dalej wierzymy w awans naszych zawodników. Walczymy dalej!

LKS Zgoda Byczyna – KS Zew Sosnowiec 2:11
Bramki dla Zewa: Kacper Matyja 3x, Bolesław Palka 3x, Mateusz Koziołek, Miłosz Szpałek 3x, Adrian Topolski.
Kadra: Witkowski, Dudek, Gajos, Galica, Kajdan, Kosmala, Koziołek, Łapa, Szpałek, Topolski, Pstrowski, Walendzewicz, Palka, Matyja, Korniak.

LKS Tęcza Błędów – KS Zew Sosnowiec 1:13
Bramki dla Zewa: Mikołaj Galica, Mateusz Koziołek 3x, Adrian Topolski 5x, Bolesław Palka 4x.
Kadra: Witkowski, Dudek, Gajos, Galica, Kajdan, Kosmala, Koziołek, Łapa, Szpałek, Topolski, Pstrowski, Walendzewicz, Palka, Matyja, Korniak, Rogozik, Majcher.

SALOS Dąbrowa Górnicza – KS Zew Sosnowiec 4:2

Niestety swój pierwszy przegrany mecz zanotowali Młodziki D2 z rocznika 2006. Na własnym stadionie podejmowaliśmy UKS Football Academy Zawiercie. Górą byli goście, którzy wygrali ten mecz 4:1. Zewiacy dalej liczą się w walce o awans z zligi!

KS Zew Sosnowiec – UKS Football Academy Zawiercie 1:4
Bramka dla Zewa: Jakub Duniec.
Kadra: Krotliński, Duniec, Jakuć, Kocjan, Lewandowski, Libera, Płatek, Proć, Szelest, Cupiał, Tereszkowski, Pawlak, Palka, Pstrowski, Sawiński, Witek.

Dużo emocji było także podczas meczów Orlika E2 z rocznika 2008. Piłkarze Marcina Bordy wprawdzie strzelili pięć bramek na wyjeździe w meczu z MUKP II Dąbrowa Górnicza, jednak gospodarze strzelili ich aż 9, i wygrali mecz. Zewiacy zrewanżowali się w następnej kolejce, pokonując u siebie wyżej notowany KS Mydlice 3:1!

MUKP II Dąbrowa Górnicza – KS Zew Sosnowiec 9:5
Bramki dla Zewa: Kacper Matyja 4x, Jakub Chajduga.
Kadra: Chachurski, Cichacki, Matyja, Michalski, Omelczuk, Pieszczyk, Połętek, Chajduga, Maczuga, Pawlik.

KS Zew Sosnowiec – KS Mydlice 3:1
Bramki dla Zewa: Marceli Michalski 2x, Kacper Matyja.
Kadra: Chachurski, Cichacki, Matyja, Michalski, Pawlik, Pieszczyk, Połętek, Nowak, Chajduga, Kail, Maczuga, Omelczuk.

Wielkie brawa i podziękowania dla Zagłębia Sosnowiec. Na mocy współpracy Zagłębie umożliwiło nam wejście na Stadion Ludowy podczas 32. kolejki Nice 1 Ligi z Podbeskidziem Bielsko Biała. Młodzi piłkarze z naszej Akademii wraz z rodzicami i trenerami mogli na żywo dopingować Zagłębie w walce o awans do Lotto Ekstraklasy! Po bramkach Szymona Lewickiego i Adama Banasiaka Zagłębie wygrało z Podbeskidziem, tym samym dopełniając wspaniale i rodzinnie spędzone popołudnie przez młodych Zewiaków na Stadionie Ludowym!

Możliwość komentowania została wyłączona.