We wczorajszym meczu zremisowaliśmy z Unią Ząbkowice, po meczu pełnym nieoczekiwanych zwrotów akcji. Zdobyty punkt można ocenić dwojako: jako sukces biorąc pod uwagę przebieg meczu, a jako porażkę biorąc pod uwagę klasę przeciwnika.

Do meczu przystępowaliśmy nie wiedząc kompletnie nic o przeciwniku. Od początku meczu okazało się, że Unia przyjechała z nadzieją na wywiezienie remisu i widać to było w ustawieniu zespołu z Ząbkowic. Pomimo to w I połowie mieliśmy 3 dobre okazje bramkowe, niestety zabrakło precyzji. Po przerwie w 55 minucie już wszyscy wiedzieli piłkę w siatce po strzale Tomka Pluty, jednak bramkarz Unii jakimś cudem końcami palców wybił ją na róg. Wydawało się, że kontrolujemy mecz i w końcu strzelimy bramkę, a tu spotkała nas niespodzianka. Niegroźna wrzutka w pole karne i przypadkowa ręka przy przyjęciu – rzut karny dla Unii i Łukasz pokonany. W 77 minucie kolejny cios – piłka odbita od głowy jednego z Unistów wpada w długi róg bramki i mamy 0-2. Wszyscy jesteśmy w szoku, bo Unia praktycznie nie stwarzała sobie okazji bramkowych, a prowadzi 0-2. Do końca meczu zostało 13 minut i niewielu już wierzyło w odwrócenie losów meczu. Ostatnie 10 minut to nasz szturm na bramkę Ząbkowic i w 83 minucie odzyskujemy nadzieję. Rzut rożny i dośrodkowanie Mateusza Ślęzaka prosto na głowę Dominika Migdała i jest już 1-2. Unia słabnie w oczach, a my ciągle atakujemy. W 89 minucie Tomek Pluta wpada w pole karne, wejście obrońcy i sędzia pokazuje na 11 metr. Najwięcej zimnej krwi wykazuje Kędzior i z karnego pewnie zdobywa wyrównującą bramkę! 2-2! Na 3 gola zabrakło już czasu, ale brawa dla całej drużyny za ambicję i walkę przy niekorzystnym wyniku. W 7 minut odwrócić losy meczu to naprawdę duży wyczyn i pokazuje jak duży potencjał drzemie w Zewiakach. Za tydzień derbowy mecz z Górnikiem Sosnowiec i może wtedy wszystko w końcu sie uda.