Przy mizernym dorobku punktowym i bramkowym z 2 pierwszych meczów, nareszcie w naszej grze wszystko zadziałało i wysoko pokonaliśmy Płomień Niegowoniczki. Po 30 minutach bezbramkowej gry wydawało się, że wrócą znów upiory z przeszłości i niżej notowany rywal swoją zmasowaną obroną pokusi się o urwanie nam punktów. Na szczęście w 33 minucie otworzyliśmy wynik. Debiutujący w naszych barwach Tomasz Kołton dośrodkowywał z prawej strony i piłka ku zaskoczeniu wszystkich, a szczególnie bramkarza Płomienia, wpadła po długim rogu do siatki. Minutę później podanie Patryka Leszczyńskiego do stojącego na 5 metrze Sebastiana Schufreidy i mamy 2-0. Popularny Kwadrat przypomniał sobie swoje najlepsze czasy i jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza gości – po wrzutkach najpierw Tomka Kiecoka (45 min) a następnie Maćka Tomsi (51 min) dwa razy przyłożył głowę i piłka trzepotała w siatce. Mając wysokie prowadzenie graliśmy na luzie i całkowicie dominowaliśmy na boisku. W 64 minucie po faulu na wbiegającym w pole karne Jacku Kudlek mieliśmy rzut karny, ale bramkarz Płomienia wybił piłkę. Wreszcie sprawy wziął w swoje ręce Mateusz Kania, który najpierw w 79 minucie przebiegł z piłką od połowy boiska, mijając kolejnych rywali, bramkarza i z zerowego kąta spokojnie strzelił piątą bramkę. Dwie minuty później znowu Kama i znowu rajd przez pół boiska, strzał co prawda odbił bramkarz, ale dobitka na dużym spokoju znalazła drogę do siatki. Wynik ustalił Michał Galant po dokładnym dośrodkowaniu Pawła Mileńskiego, strzelając w 86 minucie siódmą bramkę dla Zewu. Cieszy wysokie zwycięstwo i dobra gra, a najbardziej to, że w końcu odzyskaliśmy skuteczność. Za tydzień jedziemy do Dąbia z jasnym celem – podtrzymać dobrą grę i wysoką skuteczność.

Ostrowy Górnicze, 15.09.2019, godz. 16.00

ZEW Sosnowiec – Płomień Niegowoniczki 7-0 (3-0)

Bramki: Tomasz Kołton 33′; Sebastian Schufreida 34′ 45′ 51′ ; Mateusz Kania 79′ 81′ ; Michał Galant 86′

ZEW: Gajoch – Kiecok, Kołton (60′ Galant), Mitka (70′ G. Mendak), Mroziński, Mileński, Borek (60′ Kania), Tomsia, Kudlek, Schufreida (75′ Gwizdała), P. Leszczyński

Rezerwa: Rybak, G. Mendak, Wróbel, Galant, Łukomski, Kania, Gwizdała

Możliwość komentowania została wyłączona.