W dniu dzisiejszym (25.02) rozegraliśmy sparing z wiceliderem olkuskiej A klasy – Bolesławem Bukowno. Padający deszcz i przenikliwe zimno towarzyszyło obu drużynom przez całe spotkanie. W początkowej fazie meczu lekką przewagę osiagnęli goście, czego efektem były dwa groźne strzały w 6 i 9 minucie, obronione jednak przez Mateusza Frączka. Jeszcze w 12 minucie Artur Durzyński wybił głową piłkę zmierzającą do bramki, ale od tego momentu Zew zaczął osiągać przewagę. W 22 minucie strzał z rzutu wolnego Sebastiana Schufreidy z trudem na róg wybił bramkarz gości, ale już w 33 minucie był bezradny po celnym strzale Piotra Króla. Niestety 3 minuty później goście wyrównali – akcja na pograniczu spalonego, jednak sędzia puszcza grę i zawodnik z Bukowna w sytuacji sam na sam wyrównuje. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:1.

II połowę Zew rozpoczął od ataków i na efekty nie trzeba było długo czekać. Schufreida poszedł prawym skrzydłem i dośrodkował do Khalify, ten przy próbie dojścia do piłki był faulowany i sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki poszedł Kwadrat i pewnym strzałem zdobył prowadzenie. Niestety długo się nim nie ciszyliśmy – w 54 minucie Bolesław wyrównuje z rzutu wolnego. Odpowiedź Zewu jest natychmiastowa – Jacko przedziera się lewym skrzydłem, wpada w pole karne i po przedryblowaniu dwóch obrońców i bramkarza wykłada piłkę Khalifie, który strzela do pustej bramki. 3:2! Była to debiutancka bramka Waela na dużych boiskach – czekamy na następne. W 60 minucie za Frączka wszedł do bramki nasz junior – Kacper Wójcik. Już w pierwszych minutach gry pokazał się z dobrej strony broniąc dwa strzały gości. Zew w dalszym ciągu atakował, jednak brakowało dokładności lub szczęścia. Bukowno miało dwie znakomite okazje w 75 i 87 minucie, jednak Wójcik w znakomitym stylu obronił trudne strzały i wynik nie uległ zmianie. W sumie zasłużone zwycięstwo naszej drużyny, jednak radość z wygranej zmąciła kontuzja Mateusza Kani. Trzymamy kciuki za Kamę, z nadzieją, że nie będzie ona tak poważna, na jaką wyglądała.

Sosnowiec Stadion KKS Czarni 25.02.2015 godz. 20.00

Zew Kazimierz – Bolesław Bukowno 3:2 (1:1)

Zew: Frączek (60 min. Wójcik) –  Jankiewicz, Durzyński (46 min G. Mendak), Pawłowski, Żelazowski (46 min Balsamski), M. Mendak – Kania (25 min Piotr Król), Orłowski (46 min. Jacko), Wołoszyn ( 46 min. Mileński) – Schufreida ( 70 min. Paweł Król), Paweł Król (46 min Khalifa)

1:0 – Piotr Król 33 min.

1:1 – Bolesław Bukowno 36 min

2:1 – Sebastian Schufreida 49 min karny

2:2 – Bolesław Bukowno 54 min.

3:2 – Wael Khalifa 56 min.

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.