W dniu dzisiejszym podejmowaliśmy zespół Błękitnych Sarnów. Już od początku meczu narzuciliśmy ostre tempo i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 4 minucie Sebastian Schufreida strzela głową, bramkarz odbija piłkę i przejmuje ją Paweł Król i skutecznie dobija. 1:0! Wymarzony początek, ale Zew dalej atakuje. W 10 minucie idealne podanie do Pawła Króla, który wychodzi sam na sam z bramkarzem i spokojnie zdobywa drugą bramkę. Po tych dwóch ciosach Błękitni nie bardzo wiedzieli co się dzieje na boisku a Zew dalej miał przewagę. Nagle w 26 minucie nastąpiła zmiana sytuacji: po rzucie rożnym dla Sarnowa, sędzia uznał, że jeden z Zewiaków zagrał ręką i podyktował karnego. Mateusz wyczuł intencje strzelca, ale nie zdołał zatrzymać piłki. Błękitni zaczęli lepiej grać i w 28 minucie powinni wyrównać, jednak Franek fantastycznie wybił strzał Sarnowian z 5 metrów. Gra się wyrównała, ale to my mielismy najlepszą okazję na 3 bramkę. W 37 minucie świetny strzał Sebestiana z rzutu wolnego z najwyższym trudem broni bramkarz Błękitnych.

Po przerwie do gry weszli Mateusz Kania i Paweł Dudała, którzy wnieśli dużo ożywienia w II linii. Od samego początku Zew zyskiwał coraz większą przewagę. W 49 minucie strzał Pawła Króla minimalnie mija okienko bramki. Jednak w 56 minucie jest już 3-1. Świetne dośrodkowanie Pawła Króla do Sebastiana Schufreidy, który pewnie strzela do siatki. Błękitni grają słabo, często tracąc piłkę w środkowych rejonach boiska. Natomiast Zew ciągle gra znakomicie, jednak brakuje wykończenia akcji. I wreszcie w 82 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bohater meczu Paweł Król zamyka akcję na długim słupku i zdobywa swojego 3 gola. 4-1! W odpowiedzi pierwszy strzał Błękitnych w II połowie świetnie broni Mateusz. Jeszcze w 90 minucie Sebek ma szansę na bramkę, jednak jego strzał cudem wybija bramkarz gości. Koniec i trzy punkty są nasze! To był znakomity mecz całej naszej drużyny i każdy z piłkarzy dołożył swoją cegiełkę do końcowego sukcesu. Brawo Panowie!

Ostrowy 25.04.2015 godz. 16.00

ZEW KAZIMIERZ – BŁĘKITNI SARNÓW 4:1 (2:1)

Zew: Frączek – Jankiewicz (46 min. Kania), Durzyński, M. Mendak, Pawłowski, Żelazowski – Piotr Król (89 min. Khalifa) , Stachura (46 min. Dudała), Kędzierski (80 min. Sławiński) – Schufreida, Paweł Król.

Rezerwowi: Sierka, Migdał, Sławiński, Kania, Khalifa, Dudała
1:0 – Paweł Król 4 min.
2:0 – Paweł Król 11 min. 
2:1 – Błękitni  27 min. karny
3:1 – Sebastian Schufreida  55 min.
4:1 – Paweł Król 82 min.

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.