Wczorajszy mecz w Strzemieszycach zakończył się zdobyciem kolejnych 3 punktów. Pewnie pokonaliśmy miejscowy Promień wynikiem 1-4. Początek meczu ułożył się po naszej myśli. Już w 6 minucie Paweł Król przejął piłkę po lewej stronie i dośrodkował w pole karne, gdzie Sebastian Schufreida nie miał problemów z zakończeniem akcji. Uspokojeni bramką nadal przeważaliśmy, ale nie udawało się podwyższyć prowadzenia. Po przerwie gospodarze wykorzystali nasz błąd w ustawieniu i niespodziewanie zdobyli wyrównanie. Po tej bramce Promień złapał wiatr w żagle i przez kilka minut groźnie nas przycisnął. Na szczęście po kilkunastu minutach udało nam się otrząsnąć i odzyskać prowadzenie. W 68 minucie dośrodkowanie z rogu Pawła Króla i Sebastian w tłoku wpycha piłkę do bramki. Ta bramka uspokoiła naszą grę, teraz gospodarze musieli ruszyć do przodu, przez co zrobiło się więcej miejsca w przodzie. W 85 minucie losy meczu były już rozstrzygnięte. Z wolnego z 20 metrów uderzył Piotr Styś, bramkarz odbił piłkę, a szczupakiem dobił ją Kamil Krzywdziński i mieliśmy wynik 1-3. W doliczonym czasie wyszliśmy 2 na 1, Sebastian Schufreida podał do Michała Gwizdały, który spokojnie zdobył 4 bramkę.  Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu i cenne 3 punkty. W innych spotkaniach także padły korzystne dla nas wyniki i sytuacja w tabeli robi się coraz ciekawsza. Na razie jesteśmy na 3 miejscu, jednak o kolejności na miejscach 2-4 decyduje mała tabelka. Za tydzień pauzujemy, a do gry wracamy 30 maja wyjazdowym meczem ze Strażakiem.

Strzemieszyce Małe, 19.05.2018, godz. 17.00

Promień Strzemieszyce Małe – ZEW SOSNOWIEC 1-4 (0-1)

• 0-1 Sebastian Schufreida 6′ (asysta Paweł Król)
  • 1-1 Promień 49′
  • 1-2 Sebastian Schufreida 68′ (asysta Paweł Król)
  • 1-3 Kamil Krzywdziński 85′ (asysta Piotr Styś)
  • 1-4 Michał Gwizdała 90+2′ (asysta Sebastian Schufreida)

ZEW: Krystian Krzywdziński – Dominik Migdał, Grzegorz Mendak (65′ Piotr Styś), Kamil Krzywdziński, Rafał Mroziński (57′ Krystian Jankiewicz), Piotr Król, Damian Mitka (30′ Paweł Żelazowski), Paweł Król, Mateusz Migdał (85′ Norbert Stasik), Norbert Mendak (60′ Michał Gwizdała), Sebastian Schufreida

Rezerwa: Krystian Sierka, Bartłomiej Wróbel, Krystian Jankiewicz, Piotr Styś, Michał Gwizdała, Norbert Stasik, Paweł Żelazowski