W 3 meczu rundy wiosennej sięgneliśmy po 3 punkty w meczu z drużyną Źródła. Jak zwykle w pojedynkach z Kromołowem był to mecz walki i musieliśmy ciężko zapracować na zwycięstwo. Już w pierwszych minutach meczu mieliśmy dwie okazje bramkowe, jednak w zamieszaniu podbramkowym nie udało wepchnąć sie piłki do siatki. Goście próbowali strzałów z dystansu i w sumie nie stworzyli większego zagrożenia dla naszej bramki. Przed przerwą mogliśmy zdobyć bramkę, ale Patryk Lawędzki po świetnym wejściu między obrońców trochę za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany. W 60 minucie w końcu jest gol! Michał Galant kapitalnie odebrał piłkę na połowie gości i podał na lewe skrzydło do Tomka Pluty. Dośrodkowanie zamknął na dalszym słupku Maciek Tomsia i mogliśmy cieszyć się z prowadzenia. Po tej bramce zaczęły się prawdziwe emocje. Podrażnieni goście rzucili się do odrabiania strat i to, że nie straciliśmy bramki zawdzięczamy naszemu bramkarzowi. Daniel najpierw fantastycznie obronił w sytuacji sam na sam w 67 minucie, a 6 minut później kapitalnie obronił strzał głową, który już wszyscy widzieli w siatce. Końcowe minuty to totalny szturm gości. W 87 minucie zdobyli nawet bramkę, jednak był to gol ze spalonego, bardzo dobrze wyłapanego przez sędziego. Mecz przedłużony o 3 minuty dostarczył wielkich emocji, ale udało się obronić wynik i 3 punkty zostały na Ostrowach. Źródło szczególnie w ostatnich fragmentach meczu pokazało bardzo dobrą grę. Tym bardziej cieszy zwycięstwo z takim rywalem i przełamanie złej passy. 

Ostrowy Górnicze, 25.03.2017, godz. 15.30

Zew Sosnowiec – Źródło Kromołów 1-0 (0-0)

1-0 – Maciej Tomsia 60' (asysta Michał Galant i Tomasz Pluta)

ZEW: 12 Mironienko Daniel – 7 Jankiewicz Krystian, 18 Mroziński Rafał, 3 Styś Piotr, 5 Migdał Dominik, 15 Żelazowski Paweł, 19 Pluta Tomasz, 17 Król Paweł (46' 8 Tomsia Maciej), 9 Pajek Arkadiusz (67' 13 Migdał Mateusz), 16 Król Piotr (65' 4 Rudnicki Kamil), 11 Lawędzki Patryk (46' 2 Galant Michał)

Rezerwowi: 1 Zimoląg Kamil, 8 Tomsia Maciej, 13 Migdał Mateusz, 2 Galant Michał, 10 Chrzanowski Łukasz, 4 Rudnicki Kamil, 6 Gałwa Dawid

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.