Z dniem 20 grudnia 2019 roku funkcję pierwszego trenera seniorskiej drużyny KS ZEW Sosnowiec objął Adam Iwiński. Nowy trener Zewu po 16-tu latach wraca do Sosnowca. Wprawdzie w innym charakterze niż przed laty, bo na ławkę trenerską, jednak dalej z piłką i zieloną murawą w tle. Umowa nowego trenera została dziś podpisana w obecności Prezesa KS ZEW Sosnowiec – Pawła Kuronia.

Zagłębie Sosnowiec 2000/2001 – Adam Iwiński (nr 12) jako zmiennik Roberta Stanka w bramce Zagłębia.

Adam Iwiński jest wychowankiem Zagłębia Sosnowiec, gdzie był członkiem seniorskiej drużyny przez 6 sezonów. Dzielił szatnię z takimi zawodnikami jak Robert Stanek, Grzegorz Kurdziel, Marcin Drzymont, Daniel Treściński, Tomasz Łuczywek, Dawid Skrzypek, Mariusz Ujek, Artur Derbin, Sławomir Rydel, Bartłomiej Chwalibogowski czy Marcin Lachowski. Podczas pobytu w Zagłębiu Adam Iwiński był wypożyczany także do klubów RKS Grodziec, Sarmacji Będzin, Victorii Jaworzno oraz Hetmana Zamość, gdzie z sukcesem rywalizował o miejsce w bramce z Przemysławem Tytoniem. Niestety poważna kontuzja zmusiła Adama do pewnych zmian i od roku 2006 był zawodnikiem Pioniera Ujejsce, gdzie występował najczęściej już jako napastnik. W Pionierze spędził całe pięć lat gdzie był także grającym trenerem. Później Adam pomógł odrodzić się Koronie Rokitno Szlacheckie, gdzie przez większą część sezonu Koroniarze pod jego dowództwem liczyli się w rywalizacji o awans do A Klasy. Po krótkim epizodzie w Rokitnie Szlacheckim przez sześć lat był grającym trenerem w Łazowiance Łazy, z którą w 2015 roku wywalczył awans do Ligi Okręgowej i rozegrał w niej cztery sezony.

W 2003 roku Adam Iwiński ostatni raz reprezentował barwy Zagłębia Sosnowiec dokładając cegiełkę do awansu do II ligi w mistrzowskim dla Zagłębia sezonie 2003/2004. Jednak w rundzie wiosennej został wypożyczony do będzińskiej Sarmacji, dla której to również był mistrzowski sezon i wywalczony awans do IV ligi.Ostatni raz na sosnowieckiej ziemi Adam wystąpił 11 września 2002 roku. Wówczas na Stadionie Ludowym w II rundzie Pucharu Polski Zagłębie przegrało 1:3 ze Stomilem Olsztyn a w bramce gospodarzy 90 minut rozegrał właśnie nowy szkoleniowiec Zewu.

Adam Iwiński przejmuje zespół po rezygnacji dotychczasowego trenera, Bartosza Pawłowskiego, który był pierwszym trenerem seniorów przez ostatnie dwa i pół roku. Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować Bartkowi za ogromny wkład pracy i zaangażowania w codzienne obowiązki wynikające z pracy w naszym Klubie. Bartosz Pawłowski to wieloletni zasłużony członek KS ZEW Sosnowiec, gdzie zaczynał jako zawodnik i kapitan pierwszego zespołu, później był trenerem w Akademii Zew-u, aż został pierwszym szkoleniowcem seniorów. Serdeczne podziękowania także za współtworzenie i ogromną pomoc przy organizacji wszystkich imprez sportowych na Ostrowach Górniczych! Życzymy samych sukcesów w życiu osobistym, zawodowym i sportowym! Dziękujemy trenerze. Do zobaczenia na zielonej murawie!

Dziś piszemy nową historię, Adam Iwiński jako rodowity sosnowiczanin wraca do swojego miasta jako pierwszy szkoleniowiec KS ZEW Sosnowiec. Witamy na pokładzie trenerze! Życzymy samych sukcesów i radości z każdego dnia pracy w naszym Klubie! #tylkoZEW 

Możliwość komentowania została wyłączona.