OBIEKTY SPORTOWE

Młodzi piłkarze Akademii KS ZEW Sosnowiec mają okazję do nauki piłki nożnej na wysokiej klasy boiskach sportowych. Rodzimym obiektem naszego klubu jest Obiekt Sportowy zlokalizowany na Ostrowach Górniczych w Sosnowcu przy ulicy Ildefonsa Gałczyńskiego 9.

Stadion posiada pełnowymiarową płytę murawy do rozgrywania meczów mistrzowskich wszelkich możliwych rozgrywek piłkarskich PZPN. Obiekt posiada w wyposażeniu przenośne bramki różnych rozmiarów, pozwalające na rozgrywanie spotkań na zmniejszonych boiskach (rozgrywki młodzieżowe). Ponadto na obiekcie znajduje się tzw. górne boisko treningowe z naturalną trawą, oraz jeszcze mniejsze drugie boisko treningowe zlokalizowane obok ogrodzenia przy ulicy głównej za budynkiem klubowym. Klub jest wyposażony w profesjonalny sprzęt sportowy pozwalający na przeprowadzenie zaawansowanych zajęć treningowych. Na terenie stadionu znajdują się szatnie z zapleczem sanitarnym oraz odrębny budynek klubowy wraz z salą konferencyjną.

Ponadto zajęcia treningowe KS ZEW Sosnowiec odbywają się także na salach gimnastycznych, orlikach oraz halach. Głównie na Ostrowach Górniczych, Maczkach, Kazimierzu Górniczym oraz Zagórzu.

WIĘCEJ INFORMACJI ORAZ ZDJĘĆ WKRÓTCE…