Po wielu zawieszeniach spowodowanych zajściami i incydentami podczas kontrowersyjnego meczu z UKS Sławków udaliśmy się na mecz wyjazdowy do Niegowoniczek bez kilku kluczowych zawodników. Zabrakło między innymi Sebastiana Schufreidy, Damiana Mitki, Mateusza Borka oraz Łukasza Chrzanowskiego (wszyscy zawieszeni warunkowo przez związek do czasu posiedzenia i wydania oficjalnego orzeczenia). W tym meczu nie zagrał także Piotr Styś oraz Rafał Mroziński, który jest kontuzjowany.

Do składu natomiast powrócił Kamil Krzywdziński, dla którego był to pierwszy występ w barwach Zewu w tym sezonie. W tym meczu debiutował także nowy nabytek Zewu, Łukasz Gręda. Popularny „Kuna” w latach ubiegłych reprezentował m.in. takie kluby jak: Zagłębie Sosnowiec, Sarmacja Będzin, Unia Ząbkowice, RKS Grodziec czy Unia Dąbrowa Górnicza.

Mecz był bardzo otwarty, obfitował w wiele sytuacji bramkowych dla obu drużyn oraz miał wiele zwrotów akcji. Na początku rywalom zagrozili goście, którzy oddali kilka strzałów i stworzyli kilka sytuacji bramkowych. Jednak to gospodarze pierwsi cieszyli się z prowadzenia po bramce Michała Góźdź, który zamknął dośrodkowanie z prawej strony i strzelił bramkę. Goście długo próbowali wyrównać wynik meczu, jednak udało się to na minutę przed końcem pierwszej połowy. W zamieszaniu podbramkowym najsprytniejszy okazał się wychowanek Zewu, Mateusz Migdał i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Po przerwie obie ekipy nie zwolniły. Widać było w ich poczynaniach dużą chęć objęcia prowadzenia. Tym razem jednak na prowadzenie wyprowadził swoją drużynę Dominik Migdał, który efektownym strzałem z dystansu dał Zewiakom prowadzenie. W końcowej fazie spotkania górą byli gospodarze a ich bohaterem – Daniel Zieliński. Najpierw po dośrodkowaniu z lewej strony strzałem głową wyrównał wynik spotkania, a w ostatniej minucie zdobył zwycięską bramkę.

Sobota, 16:00 – Niegowoniczki – 5 kolejka
LUKS Płomień Niegowoniczki 2018 – KS ZEW Sosnowiec 3:2 (1:1)
M. Góźdź, D. Zieliński – M. Migdał, D. Migdał.

LUKS: Mosek K., Cybiński P. (Firek K.), Rusiński M., Jureczko R. (Pluta Ł.), Matyszczyk D. (Grzyb M.), Szałyga Ł., Pierwocha K., Góźdź M. (Gonciarz K.), Zieliński D., Dobczyński Ł.
Rezerwowi: Firek K., Gonciarz K., Guzy K., Grzyb M., Gołda Ł., Pluta Ł.
Trener: Łukasz Pluta.

ZEW: Gajoch K., Mendak M. (Mikołajek J.), Kiecok T., Krzywdziński K., Wróbel B., Migdał D., Tomsia M., Kania M. (Mendak G.), Gręda. Ł., Migdał M., Gałwa D. (Iwiński A. (Matysiak D.))
Rezerwowi: Mikołajek J. Mendak G., Matysiak D., Iwiński A., Gronowski W.
Trener: Adam Iwiński.

Napomnienia/wykluczenia:
Żółte kartki:

Kania M., Gałwa D., Migdał D. (ZEW)
Dobczyński Ł., Matyszczyk D., Rusiński M., Grzyb M. (LUKS)

Redakcja zew-sosnowiec.pl
fot. archiwum


Możliwość komentowania została wyłączona.