Drodzy rodzice,
W związku z wydarzeniami z ostatnich dni oraz sytuacją epidemiologiczną skutkującą zawieszonymi zajęciami pytacie nas często o rozliczanie zajęć. Już spieszymy Wam z odpowiedzią i poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące wpłat za miesiąc marzec w obliczu epidemii koronawirusa i zawieszonych zajęć.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 dotknie wiele sektorów gospodarki nie tyle w całym kraju co na całym świecie. Uściślając, mając na uwadze funkcjonowanie naszej Akademii (także każdego innego klubu sportowego, UKS i innych stowarzyszeń sportowych) odetnie finansowanie i przerwie łańcuch sprawnego i płynnego funkcjonowania całego klubu. Nie jest tajemnicą, że w zdecydowanej większości nasza Akademia utrzymuje się z wpłacanych przez rodziców składek. Dla nas również jest to bardzo trudny okres… Dla waszych pociech a naszych wychowanków, dla Was – rodziców oraz dla nas – trenerów, działaczy, koordynatorów i innych członków sztabu szkoleniowego i kierowniczego. Cały czas prowadzimy między sobą rozmowy – konferencje online na temat możliwości usprawnienia działania Akademii. Trenerzy pracują codziennie, opracowując i usprawniając konspekty treningowe, dokształcają się.

Mamy nadzieje, że sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju unormuje się w najbliższym czasie i będziemy mogli wrócić do treningów. Na tę chwilę opłaty za miesiąc marzec należało uregulować do 10 marca – terminowo zgodnie z harmonogramem wpłat. Zdajemy sobie sprawę, że nie byłoby w porządku opłacać składek podczas zawieszonych treningów. Dlatego my jako Klub Sportowy ZEW Sosnowiec zobowiązujemy się do odrobienia tych jednostek treningowych, które pierwotnie miały odbyć się w miesiącu marzec. Wówczas będzie zliczona liczba potencjalnych jednostek treningowych dla każdej grupy i w harmonogramie na stronie będzie ona w widocznym miejscu opublikowana, aby każdy rodzic w przejrzysty sposób mógł kontrolować proces odpracowania zajęć z okresu marzec. Jednocześnie żywimy głęboką nadzieje, że od miesiąca kwietnia wszystko wróci do normy i zaczniemy normalnie trenować. Jeśli scenariusz będzie mniej optymistyczny i w przyszłym miesiącu dalej nie będziemy mogli wznowić zajęć, wtedy do momentu rozpoczęcia normalnych treningów nie będziecie Państwo ponosili żadnych opłat.

W tej nieoczekiwanej dla nas wszystkich sytuacji staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom Waszym oraz Waszych pociech i pracujemy nad oddaniem do użytku platformy z treningami online/live. Trenerzy już działają i tworzą bazę materiałów, by w jak najszybszym czasie uruchomić transmisje z treningami. Zawodnicy oraz rodzice będą widzieć na swoich kalendarzach zaplanowane treningi online, w których będą mogli uczestniczyć.

Dla nas to również nie jest łatwa sytuacja. Pomimo zawieszenia zajęć, nasze stowarzyszenie, nasz Klub, nasza Akademia dalej funkcjonuje administracyjnie. Dalej mamy zobowiązania finansowe choćby za wynajęcie sal gimnastycznych i hal sportowych w okresie jesienno-zimowym a także wiosennym. Zarząd Klubu Sportowego ZEW Sosnowiec wykonuje pracę społecznie wyłącznie z zamiłowania do sportu i piłki nożnej. Wszystkie Wasze wpłaty są kierowane wyłącznie na statutowe działanie klubu (wynagrodzenia sędziów + ZUS i US od każdego spotkania, wynagrodzenia dla trenerów + podatki ZUS i US, wynagrodzenie koordynatora + podatki ZUS i US, wynajem sal gimnastycznych i hal sportowych, wynajem boiska od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu + inne koszty z tym związane, stała obsługa systemu teleinformatycznego SportsManago, materiały biurowe, obsługa księgowa, turnieje piłkarskie, zakup niezbędnego sprzętu sportowego gdyż zbliża się wiosna, trzeba uzupełnić sprzęt na trawiaste boisko, licencje klubowe, odbiory boiska, opłaty startowe, doposażenie obiektu w niezbędny sprzęt i narzędzia, opłaty zgłoszeniowe i wiele, wiele innych kosztów.
Pragniemy także dodać, że nad naszym budżetem cały czas czuwają: Prezydent Miasta Sosnowca, Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Urząd Skarbowy w Sosnowcu oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie. Wszystkie Wasze wpłaty, które są przeznaczone na statutowe działanie klubu, są kontrolowane przez wyżej wymienione organy przynajmniej raz w roku.

Z góry serdecznie dziękujemy za zrozumienie i do zobaczenia… na zielonej murawie!
Zarząd Klubu Sportowego ZEW Sosnowiec.

Możliwość komentowania została wyłączona.