W końcu przełamaliśmy złą passę i po dramatycznym meczu pokonaliśmy Jedność 2-1. Z dużą nadzieją oczekiwaliśmy na ten mecz, bo do składu wrócili: Krystian Jankiewicz, Rafał Mroziński, Dominik Migdał, Piotr Król oraz po długiej kontuzji Sebastian Schufreida. Pierwsza połowa bezbramkowa i obie drużyny nie miały wielu okazji bramkowych, tym bardziej, że padający deszcz i ciężkie boisko nie ułatwiały gry. Po przerwie wreszcie udało się: Piotr Król dośrodkowuje z rzutu rożnego i Bartek Kędzierski głową daje nam prowadzenie. 1-0! Jedność próbowała wyrównać, ale mieliśmy grę pod kontrolą. Sytuacja zmieniła się w 75 minucie. Mariusz Mendak po drugiej żółtej, a w efekcie czerwonej kartce opuścił boisko i goście wyczuli swoją szansę. W 85 minucie dramat – Jedność z rzutu wolnego wyrównuje. Gramy w 10, do końca meczu tylko 5 minut i wydaje się, że kolejne punkty uciekną. Ale udowadniamy, że jesteśmy prawdziwą drużyną – wierzymy i walczymy do końca. 88 minuta – Rafał Mroziński wrzuca z wolnego piłkę w pole karne, tam strąca ją głową Sebastian Schufreida i bramkarz nie ma szans – odzsyskujemy prowadzenie: 2-1!!!  Zrozpaczona Jedność rzuca się do ataku. W 89 minucie Adrian Topolski odbija strzał, z boku do piłki dopada napastnik gości i trafia w słupek, jeszcze jedna dobitka i wybijamy piłkę z lini bramkowej. Cała nasza ławka i kibice bliscy zawału. Sędzia przedłuża mecz o 3 minuty ale wynik nie zmienia się. Mamy 3 punkty wywalczone w ciężkim boju i pniemy się w górę tabeli!

   W tej kolejce A klasy z ciekawszych wyników: w meczu na szczycie Niwka pokonała lidera z Wojkowic 1-0, a nasz najbliższy rywal – Poręba przegrała w Żelisławicach 9-2.

Ostrowy Górnicze, 08.10.2016 godz. 15.30

Zew Sosnowiec – Jedność Strzyżowice  2-1 (0-0)

  • 1-0 Kędzierski 54' (asysta Piotr Król)
  • 1-1 JEDNOŚĆ 85'
  • 2-1 Schufreida 88' (asysta Mroziński)
  •  

ZEW: Topolski – M. Mendak (75 min. czerwona kartka), Jankiewicz, D. Migdał, Mroziński, Żelazowski, Paweł Król (70 min. Gałwa), Piotr Król, Kędzierski, Pajek (87 min. Ślęzak), Schufreida (90 min. Balsamski)

Rezerwowi: Przeniosło, Gałwa, Chrzanowski, Ślęzak, Balsamski

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.