Dzisiejszego wieczoru na stadionie Czarnych podejmowaliśmy ósmy zespół olkuskiej A klasy – Prądnik Sułoszowa. Można powiedzieć, że w tym meczu w końcu dopisało to, czego zabrakło w środę – skuteczność. Pierwszą bramkę zdobyliśmy już w 10 minucie. Świetne wejście z lewej strony Pawła Króla i dogranie na długi słupek, gdzie był już Łukasz Waler i pewnie trafił do siatki. Minutę później błąd obrony gości, dogranie Sebastiana Schufreidy do Pawła Króla i mamy 2-0. Nasza przewaga nie podlegała dyskusji i nie zmieniła tego kontaktowa bramka Prądnika. Nasza odpowiedź była miażdżąca. W 28 minucie Mariusz Mendak dalekim wyrzutem z autu uruchomił Pawła Króla, który zdobył swoją drugą bramkę. Trzy minuty później znakomite wejście Maćka Tomsi w pole karne i wyłożenie piłki "Kwadratowi", który nie ma problemów z trafieniem. Sebek jeszcze pod koniec połowy dorzucił swoją drugą bramkę, dobijając piłkę odbitą przez bramkarza. Do przerwy więc 5-1.

W przerwie trener dokonał 5 zmian i potrzebowaliśmy paru chwil, żeby poukładać grę. Goście zdobyli co prawda bramkę z rzutu karnego, ale my gralismy swoje i odpowiedź była natychmiastowa. W 64 minucie Dawid Gałwa trafił w słupek, a minutę później wymiana piłki Maćka z Sebastianem i Maciek trafia na 6-2. W 69 minucie mamy karnego po faulu bramkarza na Kwadracie, ale sam poszkodowany nie wykorzystuje jedenastki, strzelając obok słupka. Rehabilituje się jednak 10 minut później strzelając na 7-2 głową po bardzo dobrej wrzutce Rafała Orłowskiego. W 90 minucie dobijamy gości, kiedy po rogu w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnajduje się Maciek Tomsia i ustala wynik na 8-2. Wielkie brawa za grę i skuteczność.

Sosnowiec Stadion KKS Czarni, 06.02.2016, godz. 18.00

Zew Kazimierz – Prądnik Sułoszowa 8-2 (5-1)

ZEW: Kamil Mosek (46 min. Krystian Sierka) – Mariusz Mendak (65 min. Krystian Jankiewicz), Artur Durzyński (46 min. Dominik Migdał), Tomasz Pluta (46 min. Grzegorz Mendak), Krystian Jankiewicz (46 min. Paweł Żelazowski)- Rafał Orłowski, Maciej Tomsia, Bartłomiej Kędzierski (65 min. Tomasz Pluta) – Paweł Król (46 min. Dawid Gałwa), Sebastian Schufreida, Łukasz Waler

  • 1-0 Łukasz Waler 10 min. (asysta Paweł Król)
  • 2-0 Paweł Król 11 min. (asysta Sebastian Schufreida)
  • 2-1 Prądnik 20 min.
  • 3-1 Paweł Król 28 min (asysta Mariusz Mendak)
  • 4-1 Sebastian Schufreida 31 min. (asysta Maciej Tomsia)
  • 5-1 Sebastian Schufreida 42 min.
  • 5-2 Prądnik 63 min. karny
  • 6-2 Maciej Tomsia 65 min. (asysta Sebastian Schufreida)
  • 7-2 Sebastian Schufreida 79 min. (asysta Rafał Orłowski)
  • 8-2 Maciej Tomsia 90 min. (asysta Rafał Orłowski)

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.