W Wojkowicach byliśmy bez szans w walce z najlepszym zespołem A klasy. Mecz rozpoczęliśmy bez kompleksów i byliśmy blisko zdobycia prowadzenia. W 11 minucie po świetnym wejściu Krystiana Jankiewicza bliski zdobycia bramki był Norbert Mendak, był jednak faulowany przy próbie strzału, a sędziemu chyba zabrakło odwagi, żeby odgwizdać rzut karny. Minutę później Bartek Kędzierski dostał idealną piłkę na 5 metr, niestety przestrzelił. Górnik nie miał praktycznie żadnej okazji, jednak bramkę zdobył. W 36 minucie faul Kamila na napastniku gospodarzy i gospodarze z karnego zdobywają prowadzenie. Po cichu liczyliśmy na wyrównanie w II połowie, ale gospodarze zaczęli grać swoje i po prostu byliśmy bezradni. W 63 i 66 minucie zdobyli kolejne bramki. Grając na luzie dorzucili jeszcze dwie kolejne w końcówce meczu i odnieśli wysokie zwycięstwo. Moim zdaniem Górnik jest obecnie kandydatem nr 1 do awansu. W porównaniu z CKS, z którym także graliśmy, Wojkowice są co najmniej o klasę lepsze. Przed nami teraz mecze z drużynami z dołu tabeli, które są w naszym zasiegu i z którymi po prostu musimy zdobyć punkty.

W naszej drużynie ten mecz zostanie w pamięci z kilku powodów: po raz pierwszy funkcję kapitana piastował Krystian Jankiewicz, debiut w ligowym meczu odnotował Mateusz Migdał, po dłuższej przerwie znów wystąpił Paweł Mileński. Były też jubileusze: 50 występ w naszych barwach w meczu ligowym zaliczyli dziś Artur Durzyński i Paweł Król, natomiast 60 mecz rozegrał Maciek Tomsia.

Wojkowice 23.04.2016 godz. 16.30

Górnik Wojkowice – Zew Sosnowiec 5-0 (1-0)

  • 1-0 Marcin Kondzielnik 36' karny
  • 2-0 Łukasz Stępień 63'
  • 3-0 Mateusz Skórka 66'
  • 4-0 Łukasz Stepień 83'
  • 5-0 Mateusz Skórka 90+3'

ZEW: Kamil Mosek – Krystian Jankiewicz, Tomasz Pluta, Dominik Migdał, Rafał Mroziński (75 min. Mariusz Mendak) – Piotr Król, Paweł Mileński, Bartłomiej Kędzierski, Maciej Tomsia (75 min. Artur Durzyński) – Paweł Król (60 min. Rafał Orłowski), Norbert Mendak (80 min. Mateusz Migdał)

Rezerwa: Krystian Sierka, Artur Durzyński, Mateusz Migdał, Mariusz Mednak, Rafał Orłowski

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.