Ostatnio sporo dzieje się wokół naszego Klubu! To był naprawdę aktywny i udany tydzień głównie dla naszej Akademii, która po prostu wypunktowała swoich rywali w rozgrywkach ligowych! Zwieńczeniem wysiłków było oficjalne otwarcie Akademii Bramkarskiej KS ZEW Sosnowiec!

Tydzień od zwycięstwa rozpoczęli Młodziki D1 z rocznika 2005, którzy pod okiem trenera Roberta Tomaszewskiego zwyciężyli z UKS Jedynką Łazy 3:0.

W piątkowe popołudnie swój ligowy mecz rozgrywali podopieczni trenera Marcina Bordy – Orliki E2 z rocznika 2008. Spotkanie Zewiaków z będzińską Sarmacją obfitowało w mnóstwo dramaturgii i zwrotów akcji. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów (wynik 3:3), ale nikt nie jest pokrzywdzony. Kibice zgromadzeni na stadionie zobaczyli wspaniałe widowisko.

Na brak atrakcji nie mogli narzekać także kibice podczas niedzielnego meczu grupy Orlika E1 (2007). W trakcie tego spotkania zobaczyliśmy aż… 14 bramek! Młodzi Zewiacy pod dowództwem trenera Krystiana Jankiewicza zwyciężyli z SALOSEM Dąbrowa Górnicza 8:6!

Druga grupa ligowa trenera Krystiana Jankiewicza też nie była gorsza od młodszych kolegów. Młodzik D2 z rocznika 2006 zwyciężył z UKS Akademią 2012 3:1!

Udanego tygodnia niestety nie zaliczyła nasza dorosła reprezentacja. Podopieczni trenera Bartosza Pawłowskiego w ubiegłą środę zainaugurowali rundę wiosenną sosnowieckiej Patrick B Klasy meczem w Gieble (k. Zawiercia). W tym pojedynku górą byli gospodarze, którzy rzutem na taśmę w ostatnich minutach strzelili zwycięską bramkę, wygrywając 2:1.

W sobotnie popołudnie byliśmy świadkami dużego święta a kibice mogli zobaczyć prawdziwy ligowy szlagier! Po oficjalnym otwarciu Akademii Bramkarskiej KS ZEW Sosnowiec pod patronem Józefa Gałeczki, jednego z najbardziej utytułowanych piłkarzy i trenerów w Sosnowcu nasza dorosła drużyna zmierzyła się z liderem tabeli – zespołem KS Preczów.
Piłkarzy na boisko wyprowadzili młodzi reprezentanci naszej Akademii – zespoły trenera Marcina Bordy oraz Krystiana Jankiewicza. Kibice którzy licznie przybyli na stadion przy ul. Gałczyńskiego w Sosnowcu, zobaczyli ciekawe widowisko. Spotkanie było niezwykle wyrównane, nie brakowało sportowej walki, zaangażowania i wielu sytuacji bramkowych. Atrakcją tego widowiska z pewnością były bramki! Wynik wspaniałym strzałem z dystansu w samo okienko bramki otworzył Sebastian Schufreida. Odpowiedź gości także była efektowna, bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego bramkę zdobył Ariel Afeltowicz. Po wyrównanym i emocjonującym spotkaniu to jednak goście cieszyli się ze zwycięstwa, gdyż w 82 minucie zdobyli zwycięskiego gola. Mimo niekorzystnego wyniku, Zewiacy pokazali się z dobrej strony, co pozwala z optymizmem patrzeć na kolejne spotkania.

Przypominamy, że nabór do Akademii Bramkarskiej dalej trwa! Zajęcia prowadzi bramkarz pierwszej drużyny, Krystian Sierka. Serdecznie zapraszamy do zakładki KONTAKT, gdzie można się z nami skontaktować.

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

A tak cieszyli się nasi młodzi zawodnicy po zwycięstwach:

Kolejny tydzień także zapowiada się bardzo interesująco! Śledźcie nas na stronie internetowej oraz Facebooku!

Możliwość komentowania została wyłączona.