W dzisiejszym meczu 20 kolejki B klasy pewnie pokonaliśmy w Strzemieszycach drugi zespół Unii. Już od początku meczu groźnie atakowaliśmy, czego efektem były dwie sytuacje Damiana Mitki, po których piłka mijała słupek bramki gospodarzy. Na prowadzenie wyszliśmy w 19 minucie. Sebastian Schufreida widząc wysuniętego bramkarza uderzył z połowy (!) boiska i otworzył wynik spotkania. Po 4 minutach było już 0-2. Po rzucie rożnym, w zamieszaniu Sebastian wepchnął piłkę do siatki i cieszyliśmy się z drugiej bramki. Unia próbowała atakować, ale ich akcje były pewnie rozbijane przez naszą obronę.  W drugiej połowie mogliśmy podwyższyć wynik, jednak najpierw strzał Schufreidy bramkarz wybił na róg, a niedługo później Paweł Król nie wykorzystał okazji sam na sam. Kolejne minuty to okazje m.in Mateusza Kanii, Norberta Mendaka i Sebastiana Schufreidy, ale wynik udało się podwyższyć dopiero w ostatniej minucie. Dośrodkowanie Patryka Lawędzkiego z prawej strony i Norbert Stasik pewnie zamknął akcję, zdobywając swojego debiutanckiego gola w lidze.

   Cieszy nas zwycięstwo, jak i bardzo dobra gra całej drużyny. Odrabiamy straty i dalej walczymy o miejsce premiowane awansem. Najbliższy mecz już za tydzień, kiedy to będziemy podejmować zespół KS Wysoka

Strzemieszyce, 14.04.2018, godz. 10.00

Unia II Strzemieszyce – ZEW SOSNOWIEC 0-3 (0-2)

0-1 – Sebastian Schufreida 19′

0-2 – Sebastian Schufreida 23′ (asysta Piotr Król)

0-3 – Norbert Stasik 90+2 (asysta Patryk Lawędzki)

Zew: Krystian Krzywdzińśki – Dominik Migdał, Grzegorz Mendak (69′ Piotr Styś), Kamil Krzywdziński, Krystian Jankiewicz, Maciej Tomsia, Piotr Król, Mateusz Migdał (86′ Patryk Lawędzki), Paweł Król (60′ Mateusz Kania), Damian Mitka (32′ Norbert Mendak), Sebastian Schufreida (90′ Norbert Stasik)

Rezerwa: Dawid Krężel, Norbert Mendak, Rafał Mroziński, Norbert Stasik, Patryk Lawędzki, Piotr Styś, Mateusz Kania

Możliwość komentowania została wyłączona.