Dzisiaj zakończyliśmy serię sparingów rozgrywanych w ramach przygotowań do rundy wiosennej A klasy. Przeciwnikiem była drużyna Leśnika Gorenice, występująca w krakowskiej klasie okręgowej. Od początku meczu gra toczyła się głównie w środku pola, a obie drużyny nie miały wielu okazji bramkowych. Z naszej strony dwie dobre szanse miał Sebastian Schufreida: najpierw w 10 minucie jego strzał głową obronił bramkarz, a w 20 minucie w doskonałej sytuacji strzelił obok słupka. Najgroźniejszą akcję goście mieli w 22 minucie kiedy po dośrodkowaniu z prawej strony zawodnik gości strzelał głową z odległości 1 metra. W jaki sposób Franek obronił ten strzał, pozostanie jego tajemnicą. Niestety 3 minuty później Leśnik objął prowadzenie. Nasz bramkarz faulował w sytuacji sam na sam, efektem czego był rzut karny pewnie wykorzystany przez drużynę z Gorenic. Pomimo kilku prób nie udało nam się zmienić wyniku i do przerwy przegrywaliśmy 0:1.

Druga połowa rozpoczęła się tragicznie: dwie okazje Leśnika w 47 i 48 minucie przyniosły im dwie bramki i było 0:3. Goście zagrali całą połowę wysokim pressingiem, atakując nas już przy wyprowadzaniu piłki. Efektem tego były 3 dalsze bramki. Nasza gra w przodzie pozostawiała wiele do życzenia i nie udało się zdobyć nawet honorowego gola. Najlepsze okazje mieli Paweł Król oraz Paweł Stachura, ale ich strzały zostały zablokowane przez obrońców. Nasza gra w tym meczu przypominała sparing ze Spójnią Osiek, zakończony zresztą takim samym wynikiem.

Sosnowiec Stadion KKS Czarni 11.03.2015 godz. 19.40

Zew Kazimierz – Leśnik Gorenice 0:6 (0:1)

Zew: Frączek (46 min. Janus) –  Jankiewicz, Durzyński,  Żelazowski, M. Mendak –  Dudała (46 min. Stachura), Piotr Król (46 min. Khalifa), Jacko (46 min. Orłowski), Wołoszyn (46 min. Kędzierski) – Schufreida , Paweł Król.

0:1 – Leśnik Gorenice 25 min. – karny

0:2 – Leśnik Gorenice 47 min.

0:3 – Leśnik Gorenice 48 min.

0:4 – Leśnik Gorenice 63 min.

0:5 – Leśnik Gorenice 80 min.

0:6 – Leśnik Gorenice 87 min.

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.