W dniu dzisiejszym  o godz. 16.40 rozegraliśmy w Strzemieszycach mecz sparingowy z juniorami Unii. Rozpoczęliśmy w składzie: Janus, Pawłowski, Mroziński, Żelazowski, Durzyński, Jankiewicz-Kędzierski, Kania, Piotr Król-Khalifa, Paweł Król.

Od początku widać było trudności w przystosowaniu się naszej drużyny do sztucznej nawierzchni boiska w Strzemieszycach. Gospodarze natomiast grali szybko i agresywnie. Pierwsza bramka dla Unii była dziełem przypadku – jeden z Unistów kopnął piłkę z ok 35 m – ta nabierając dziwnej rotacji,  ku zaskoczeniu wszystkich wpadła do bramki. Nieliczne ataki Zewu nie przynosiły zmiany wyniku. Natomiast Unia strzeliła w 42 min. drugą bramkę. W sytuacji sam na sam nasz bramkarz faulował i sędzia wskazał na 11 metr, karząc Janusa czerwoną kartką. Do bramki wszedł Frączek, jednak nie zdołał obronić jedenastki – Unia prowadziła już 2:0.

W przerwie trener dokonał zmian: zeszli Kędzierski, Durzyński i Khalifa. Weszli Jacko, Wołoszyn i Mariusz Mendak. Nasza gra nabrała nowej jakości. Już w 48 minucie kontaktową bramkę strzelił Paweł Król. Osiągnęliśmy nieznaczną przewagę i nie zmieniła tego trzecia bramka dla Unii w 64 min. Już trzy minuty później odpowiedział ponownie Paweł Król. W 76 min był już remis – rzut wolny przed linią pola karnego. Kania zagrał do „Andzi”, a ten przepięknym , technicznym strzałem nad murem trafił w samo okienko. Rozpędzony Zew ciągle atakował i w 80 min. dośrodkowanie Kanii, Paweł Król strącił na długi słupek, a próbujący ratować sytuację obrońca Unii strzelił gola samobójczego. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się naszym zwycięstwem w 87 min po rykoszecie piłka przelobowała naszego bramkarza i był remis. Piłkarze ze Strzemieszyc marząc już o końcu meczu przeprowadzili jeszcze akcję w 90 min i strzelili zwycięskiego gola.

Strzemieszyce 19.02.2015 godz. 16.40

Unia Strzemieszyce (juniorzy) – Zew Kazimierz 5:4 (2:0)

Zew: Janus (42 min Frączek) – Pawłowski, Mroziński, Żelazowski, Durzyński (46 min. M. Mendak) , Jankiewicz – Kędzierski (46 min Jacko), Kania, Piotr Król (63 min Przeniosło) – Khalifa (46 min Wołoszyn), Paweł Król

1:0 – Unia 18 min

2:0 – Unia 42 min karny

2:1 – Paweł Król 48 min

3:1 – Unia 64 min

3:2 – Paweł Król 67 min

3:3 – Jacko 76 min

3:4 – samobójcza 80 min

4:4 – Unia 87 min

5:4 – Unia 90 min

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.