W wyjazdowym meczu z Promieniem Strzemieszyce odnieśliśmy pewne zwycięstwo i awansowaliśmy na 12 miejsce w tabeli !!! Przed meczem byliśmy pełni obaw, niektórzy mówili,że dobry by był remis. Upał i sztuczna nawierzchnia także nakazywały ostrożność.  Jednak to co zrobiliśmy z gospodarzami w I połowie przeszło wszelkie oczekiwania. Już w 5 minucie Sebastian Schufreida w dobrej sytuacji strzelił obok bramki. Ale już 7 minut później bramka! Paweł Stachura fantastycznie uderzył po długim rogu i piłka po odbiciu od słupka wpadła do bramki! 1:0! Nasza przewaga stawała się coraz wyraźniejsza i w 21 minucie podwyższamy wynik. Ponownie Paweł, wychodzi sam na sam i pewnie strzela – 2:0! Jednak Zewowi ciągle było mało. Po kolejnych 7 minutach jest 3:0 – Paweł Król uderza po ziemi zza szesnastki i bramkarz nie ma nic do powiedzenia. Nokaut. Promień na kolanach. Do końca połowy nasza przewaga nie malała, a gospodarze po strzałach Sebastiana i Bartka Kędzierskiego mogli mówić o szczęściu.

W II połowie mecz się wyrównał. Promień śmielej atakował i zaczął stwarzać okazje bramkowe, jednak znakomicie w naszej bramce bronił Mateusz Frączek. Nasz atak także nie próżnował i mieliśmy kilka okazji na podwyższenie wyniku. Wydawało się, że Promień w końcu strzeli honorowego gola w 84 minucie. Po faulu Rafała Mrozińskiego sędzia podyktował rzut karny, jednak Franek miał swój dzień i wybił piłkę na róg. W końcu gospodarze zdobyli swoją bramkę w 2 minucie doliczonego czasu, ale niczego to nie zmieniło. ZEW WYGRYWA! Po tym meczu awansowaliśmy na 12 miejsce w tabeli i jesteśmy w doskonałej sytuacji przed ostatnimi kolejkami. Warto także odnotować w dzisiejszym spotkaniu debiut w I drużynie naszego juniora Dominika Migdała. Dominik – życzymy dalszych udanych meczów w barwach Zewu.